Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamız'a gelen yazıyla, TOBB ve Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) işbirliği'nde, ülkemiz ve Asya- Pasifik ülkeleri iş çevrelerini bir araya getirecek "Asya- Pasifik Ekonomi Zirvesi" İstanbul'da düzenlenecektir. 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde "Asya : Sınırları Genişletmek" temalı Zirve, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecektir. İstanbul Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek etkinliğe siyasiler, üst düzey bürokratlar, akademisyenler ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan geniş bir katılım öngörülmektedir. Etkinliğin ülkemiz tanıtımına katkı sağlaması yanında, ülkemiz ülkemiz iş dünyasını biraraya getirerek geleceğe dönük işbirliği imkanlarına ortam sağlayacaktır.

Dünya ekonomisinin geleceği ile ilgili yapılan tüm değerlendirmeler, 21.yüzyılın bir "Pasifik Yüzyılı" olacağına işaret etmektedir. Zaten, İktisadi gelişmeler, dünya ekonomisinin ağırlık merkezinin Uzak Asya'ya kaydığını göstermektedir. 3 milyarın üzerin de tüketicisiyle, en büyük küresel pazarın bulunduğu Asya-Pasifik bölgesinin büyüme hızı, son 5 yılda ortalama % 6 düzeyinde gerçekleşmiştir. Asya Pasifik ülkeleri, önemli miktarda yatırımları çekmesinin yanısıra, yatırım ihraç eden ülkeleri de içerisinde bulundurmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini'nde üyesi bulunduğu, Asya Pasifik bölgesinin özel teşebbüsünü temsil eden, Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) ticareti, yatırımları ve iş dünyasının bölgedeki rolünü arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeyi sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir. CACCI, dünya nüfusunun % 40'ını ve dünya ekonomisinin %23'ünü kapsayan Asya-Pasifik Bölgesinin en büyük iş dünyası örgütüdür. CACCI ülkelerinin, yılda 5 trilyon dolar civarında mal ve hizmet ithalatı gerçekleştirdiği görülmektedir.

Etkinlik hakkında güncel bilgiler, etkinlik programı ve katılım şartlarına ilişkin ayrıntılı bilgi www.cacci2018.org adresinde yer almaktadır.

Konferansa katılım için kayıt işlemleri, belirtilen web sitesi üzerinden yapılmakta olup, etkinlik katılım ücreti, kişi başı 250 – Türk Lirası olarak belirlenmiştir. 

Üyelerimize duyurulur. 

Saygılarımla, 


Teyfik ÖZTÜRK 
GENEL SEKRETER

Paylaş