Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç girişimcilere ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu  ile  “Kadın ve Genç  Girişimciler  İhracat  Daire  Başkanlığı"  oluşturulmuştur. Böylelikle kadın ve genç girişimcilerin daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Ticaret Bakanlığı İhracatlar Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerinin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının  giderilmesine  destek  olmak amacıyla,  UPS  Hızlı  Kargo  Taşımacılığı  A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı " oluşturulmuştur. Öte yandan, Covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu Program Nisan ayında elektronik ortama taşınmıştır.

Bu kapsamda, bir sonraki Export akademi Programı Türkiye çapında tüm KOBİ'lerimize yönelik olarak  25 Şubat 2021 tarihinde saat 09:30'da  gerçekleştirilecektir. 

Programa

https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_UrE3t7JETie4F5Id_0Qc1w linki aracılığıyla kayıt olunabilecektir. Duyuru Tarihi : 22/2/2021
Paylaş