Sayın Üyemiz,

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası değişen dünya düzeninde ilimizin rekabet gücünü artırmayı ve üyelerimizin sürekli gelişmelerine destek olmayı kendisine misyon edinmiştir. Bu amaçla, bünyesinde ve hizmetlerinde her gün bir yenilik yapmayı, küreselleşen ekonomide öne çıkan unsurlar hakkında üyelerine bilgi vermeyi, rehberlik etmeyi kendisine ilke edinmiştir. 
Dünya çapında yapılan araştırmalar aile şirketi statüsündeki firmaların, kurumsallaşmazlarsa ancak %15'inin üçüncü kuşağa kadar gidebildiğini göstermektedir. Bu araştırmalar; aile işletmesi olan üyelerimizin gittikçe daha da zorlaşan dünya rekabet gücü şartlarında başarılı olabilmesinin en önemli unsurlarından birinin kurumsal altyapılarını geliştirmeleri ve bununla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmaları gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.
Bu kapsamda Odamız, aile şirketi niteliğindeki firmaların kurumsallaşma çabalarına katkıda bulunmak amacıyla Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile “AİLE İŞLETMELERİNDE KURUMSALLAŞMA” projesini geliştirmiştir. Proje kapsamında yapılacak kurumsallaşma çalışmaları ile aile şirketi niteliğindeki KOBİ'lerin karar alma süreçlerini, şirket imajını ve uzun vadeli performanslarını da etkileyecek, kaliteyi ve verimliliklerini artıracak, ulusal ve uluslararası arenada kredibilitesini yükseltecek bir yeniden yapılanma sağlanacak ve dolayısı ile ilimizin rekabet gücünü yükseltecektir.
Proje kapsamında  verilecek olan danışmanlık hizmeti; ücretsiz olup, sınırlı sayıda kontenjana sahiptir. Son başvuru tarihi 5 Mart 2021' dir.
 
Kontenjan dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bilgi almak ve diğer projelermize başvurmak için proje@satso.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Duyuru Tarihi : 22/2/2021
Paylaş