Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası şehrin kültür ve sanat alanında gelişmesine katkı sunmak adına faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor.

Bu doğrultuda resim sanatına gönül veren Sanatçı Metin Aşoğlu’nun endüstriyel metal atıklarından ve malzemelerinden meydana getirdiği “Atıklar Harekete Geçince” isimli sergisi SATSO Hizmet Binası fuaye alanında açılacak.

SATSO Kültür Komisyonu önerisiyle gerçekleştirilen “Atıklar Harekete Geçince” konulu sergi 29 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Alüminyum ve paslanmaz çelik malzemelerinden ortaya çıkarılan eserlerden oluşan sergiye davette bulunan Başkan A. Akgün Altuğ; “SATSO olarak sanatın her rengine dokunmak, üyelerimize bu renklerle de hizmet etmek hassasiyet duyduğumuz bir konudur.

Özellikle biz iş dünyası olarak rutinde göremediğimiz endüstriyel metal atık parçaların sanata dönüşmesine ve koşullara meydan okuduğunun güzel bir örneğine tanık olacağız. Sanatçı Metin Aşoğlu’nun, “Atıklar Harekete Geçince” sergimizin açılışına üyelerimizi ve Sakaryalı sanatseverleri bekliyoruz.

 

Haber Tarihi : 27/1/2020
PAYLAŞ
Son Haberler ::