Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB işbirliğinde, “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” konulu seminer gerçekleştirildi.

SATSO Hizmet Binasında KOSGEB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Asım Türkmen ve yetkililerin sunumları ve oda üyelerinin iştirakleriyle gerçekleştirilen seminerde 2021 yılında Covid-19 salgınından ekonomik olarak etkilenen mikro ve küçük işletmelere yönelik olarak KOSGEB tarafından başlatılan, 2022 yılında da bazı değişikliklerle başvuruya açılan destekler hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.

KOSGEB Daire Başkanı Türkmen ve Kurum Temsilcileri yaptıkları sunumlarda destek programı hakkında bilgiler vererek şunları dile getirdiler: “Mikro ve küçük işletmeler finansmana erişimlerinin kısıtlı olması ve gelir azalışlarından çabuk etkilenmeleri nedeniyle Covid-19 salgınına karşı hassas durumdadır. mikro ve küçük işletmelerin salgının yıkıcı etkilerinden korunmaları gerekmektedir. Projenin amacı; imalat ve bunun tamamlayıcısı olan öncelikli sektörler ile Covid-19 salgını etkilerinin nispeten yoğun olduğu diğer sektörlerdeki MKİ’lerin faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır. Proje kapsamında KOSGEB tarafından hazırlanan “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” ile; imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ve Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’ler ve yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanacaktır. Belirlenen şartları sağlayan işletmelerimiz bu desteklerden faydalanabileceklerdir ifadelerini kullanarak katılımcılara yerine getirilmesi gereken şartlar ve kriterler, destek hacimleri ve rakamları gibi birçok konuda bilgiler aktardılar.

Seminerin devamında soru-cevap bölümüyle devam edildi. Uzmanlar SATSO üyelerinin sorularını cevapladılar ve seminer bu bölümün ardından noktalandı.

Haber Tarihi : 25/1/2022
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::