Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 5. Meslek Komitesi üyeleri ilimizdeki yükseköğrenim yurtları ile ilgili sıkıntılarını dile getirmek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u makamında ziyaret ettiler.

Komite Üyeleri, Türkiye genelinde uygulanmak üzere yürürlüğe giren ve ilk olarak Sakarya'da uygulanmaya başlanan kamu kurum ve kuruluşları ile yurtları da içine alan binaların yapımında demir çimento kullanımı oranı olarak 1,4 lük kat sayı ile ilgili kanununu değerlendirdiler.

Komite adına konuşan SATSO Meclis üyesi Hüseyin Gürsoy ilimizde ikamet eden üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntıların çözümü noktasında SATSO'nun desteklerini beklediklerini ifade etti.

İstişare edilen sorunlara yönelik köklü ve kalıcı çözümler bulunması amacıyla SATSO'nun gereken desteği vereceğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul , sektörde hizmet eden üyelerimiz ve öğrencilerimizin mağdur olmamaları için ilerleyen dönemlerde ortak bir çalışma platformunda bir araya gelerek planlama yapılması gerektiğini vurguladı.

Ziyaret konu ile ilgili detaylı değerlendirmelerin ardından sona erdi

Haber Tarihi : 6/3/2014
Haber Medya
Paylaş