Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu metal imalatçılarının oluşturduğu 23. Meslek Komitesi Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz’ı ziyaret etti.

Ziyarete, SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, Komite Başkanı Tebliğ Yeğenoğlu, Başkan Yardımcısı Nihat Cincioğlu, 23. Meslek Komitesinden Meclis Üyeleri; Metin Yeniçeri ve Hüseyin Ür ile Komite Üyesi Kamil Üstün iştirak etti.

Komitenin sektörel sorunları ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette komite adına konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş, metal imalatçılarının atıklarının depolanması ve konu ile ilgili mevzuat hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz “Devletin uyguladığı bir izin lisans yönetmeliği var çevreye etkisi olan firmaların çevre izni alması gerekiyor bir geçiş süreci vardı tamamlandı. Bu konuda firmaların bilgilendirilmesi önem arz ediyor.” dedi.

Toplantıda SATSO ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile bilgilendirme çalışmaları yapılması görüşü dile getirildi.

 

Haber Tarihi : 17/10/2016
Haber Medya
Paylaş