KARAR: 1
İlimiz sınırları içerisinde TOKİ, Büyükşehir Belediyesi, Merkez Belediyesi, kooperatifler ve müteahhit firmaların inşaatlarında sıkça karşımıza çıkan gaz açım bedeli adı altında daire sahiplerinden ücretler istenmektedir.
Bu durum doğalgaz anlaşmalarında müteahhitlerin haksız kazanç elde etmesine, müteahhitlerin ödeyeceği fleks, gaz alarm cihazı, proje bedeli gibi ödemelerin daire sahibi olmak isteyen vatandaşın cebinden 150-200 TL'ye varan ücretler olarak çıkmaktadır.
İşveren ile doğalgaz firması arasında yapılan anlaşmalara konan gaz açımı hariçtir ibaresi veya açık kapı bırakılmasından dolayı her türlü hizmetin içinde olduğu şekilde fiyat veren firmaların rekabet şansı bulunmamaktadır. Bu durum ayrıca daire sahiplerinin cebinden ödemelerin çıkmasına yol açmaktadır. Bu durumun bir an önce gerekli değişiklikleri yaparak düzeltilmesi hususunda AGDAŞ nezdinde gerekli girişimlerde bulunulması teklifimizin Yönetim Kuruluna arzına.
1.Toplu veya müstakil doğalgaz işlerinde abonelik sayaç bedeli kullanım sözleşmesi hariç tüm masraflar yetkili firmalar tarafından karşılanacak şekilde ve gaz açma zorunluluğu olacak şekilde sözleşmede belirtilmesi,
2.AGDAŞ yetkili firmaların mühendisi veya yetkili ustaların istifaları durumunda 15 günlük sürenin takibinin yapılıp yeni mühendis veya usta atanmadığı takdirde yetkili firma listesinden çıkarılması.24.05.2010.18
Haber Tarihi : 25/5/2010
Paylaş