KARAR:1
Sakarya' mızda kullanıma sunulan doğalgazın daha etkin kullanımı sağlamak amacıyla “Sakarya Temizdir. Temiz Kalacak” sloganı ile doğalgaz yatırımı yapılan bölgelerde gerekli olan kurum ve kuruluşlarla yazışmalar yapılması hususunun Yönetim Kuruluna arzına. 08.05.2009.4 (Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Çevre Müdürlüğü, Adapazarı, Serdivan, Arifiye,  Erenler, Sapanca, Hendek Belediyeleri)
a İnşaat ruhsatı verilirken doğalgaz verilmiş olan yerlerde projelerin doğalgaz, kaloriferli veya doğalgaz soba olarak uygulanması.
b İskan müsaadesi verilirken elektrik ve su abonelerindeki elektrik ve su sayaçların ile birlikte doğalgaz sayaç numarasının istenmesi.
KARAR: 2
Doğalgazın yaygınlaştırılması ve tanıtılması:
Her yıl mayıs ayının son haftası doğalgaz haftası olarak ilan edilmesi.
 Doğalgaz haftası etkinlikleri olarak üretici firmaların ürün tanıtımı ve doğalgaz                  tanıtımı yapabilmesi için davet edilmesi.
Doğalgaz haftasına AGDAŞ ve belediyelerin katılımcı olmalarının sağlanması.08.05.2009.4
Katılımcı olan firma, Kurum ve Kuruluşlardan yer tahsisi ve tüm katkıların sağlanması.
KARAR:3
Yukarıda konuların tanıtımı ve anlatımı için kahvaltılı basın toplantısı yapılmasına. Toplantıda İl Hıfzısıhha Kurulunun Kararının da incelenerek aydınlatma çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılmasına.
KARAR:4
Konunun önemi bakımından ilgili Kurum ve Kuruluşların ziyaret edilmesine.08.05.2009.4

KARAR: 5
Meslek grubumuz ile ilgili genel sorunlar tartışıldı.08.05.2009.4

KARAR: 6
Dilek ve temenniler dinlendi.08.05.2009.4

Haber Tarihi : 31/1/2011
Paylaş