Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu Altın ve Mücevher Ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 11. Meslek Komitesi sektör temsilcileri ile bir araya gelerek “Ortak Akıl Çalıştayı” gerçekleştirdi.

SATSO üyesi altın ve mücevher ticareti ile iştigal eden üyelerin katılımı ile SWOT Analizi için 4 oturum, Stratejilerin belirlenmesi için de 4 oturum olmak üzere toplam 8 oturumdan oluşan çalıştayda sektörün SWOT analizi yapılırken geliştirebilir yanları ve çözüm önerileri de masaya yatırıldı.

SATSO 11. Meslek Komitesi Başkanı Talip Gürmeriç, Komite Başkan Yardımcısı Ahmet Serbes,  Komite Üyeleri; Kamil Uzak, Murat Öztürk, Tayfun Keser ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, ve sektör temsilcileri iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Sekreter Teyfik Öztürk Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları, görev, sorumluluk ve yetkileri hakkında bilgi verdi. Öztürk konuşmasında; “Odamızda 34 meslek komitesi var ve meslek sorunlarını tespit edip çözümler üretmek için çalışıyorlar. Bugün de 11. Meslek Komitemizin çalıştayını gerçekleştireceğiz. Bu toplantımızda sektörün sorunları tespit edilip rapor haline getirilecek ve odamızın yönetim kuruluna sunulacaktır. Odamıza sunulan her türlü sorun raporlarının çözümünde Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ve Meclis’imiz gereken çabayı sarfedecektir. Katılan herkese teşekkür ederim.”

Toplantıda konuşan 11. Meslek Komite Üyesi Murat Öztürk, “Firmalarımızda kurumsal altyapı oluşturmak, bunu sürdürmek ve değişen koşullara; sektörel, konjonktürel, siyasal ve finansal risklere karşı “koruma kalkanı” oluşturacak doğru stratejiler geliştirmek, stratejik amaçları belirlemek amacındayız diyerek yapılacak çalıştayla birlikte sektörü geleceğe taşımak, bundan sonra atılacak adımlar için referans oluşturmak hedefinde olduklarını ifade etti.

İstanbul Üniversitesi Matematik Mühendisi Cemal Bozkurt moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştayda;  mevcut durum analizi, stratejilerin belirlenmesi, temel sorunlar, mevcut olumlu hususlar ele alındı.

Masa çalışmalarının ardından, masa temsilcileri çalışmaları hakkında detaylı sunum yaptı.  Masalardan çıkan sektörel sorunlar, çözüm önerileri ve stratejiler rapor haline getirilerek SATSO Yönetimi ve sektör temsilcileri ile paylaşılarak çözümüne yönelik çalışmalar yapılacak.

 

 

Haber Tarihi : 26/4/2019
Haber Medya
Paylaş