Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde faaliyetlerini yürüten ve çoğunluğunu yiyecek ve içecek sektörü ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 5. Meslek Komitesi, üyelerine yönelik “Hijyen Eğitimi” gerçekleştirdi.

Sektörde faaliyet gösteren temsilcilerin katıldığı eğitim, Halk Eğitim Müdürlüğü eğitmenlerinden Gülsüm Kaya gözetiminde gerçekleştirildi.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde katılımcılara hijyen ve temizlik ile ilgili birçok değerli bilgiler veren Eğitmen Gülsüm Kaya, kişisel bakımın meslek hayatında da çok önem arz ettiğini dile getirdi.

Eğitimde vücudun ayrı ayrı çoğu bölgesi için hijyen kuralları, çalışma ortamında bulunması gerekenler ve bu ortamlarda hijyenin nasıl sağlanacağı gibi konulara değinen Eğitmen Gülsüm Kaya şunlara değindi; “ Hijyen eğitimi, gıda üretimi, servisi veya satışı yapan ve bunları insanlara ulaştıran herkesin alması gereken en önemli ve en gerekli bir eğitimlerin başında gelmektedir. Ancak sadece çalışma hayatımız için değil sağlıklı bir yaşam için de hijyen faaliyetlerimize önem göstermeliyiz. İnsanlara gıda sektöründe kaliteli ve sağlıklı hizmet verilmesi için tüm hijyenik faaliyetler ciddi önem arz etmektedir. İş yerimizde temizlik düzeninin bozulmamasına dikkat etmeliyiz çünkü küçük bir detay büyük sağlık problemlerine yol açabilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Eğitimin devamında ayrıca hastalık çeşitleri ile alınacak önlemler, besin hijyeni, çalışma ortamında bulunması gerekenler ve temizlikte fiziksel ile kimyasal mücadele gibi konulara da değinildi.

Verimli ve katılımın yoğun gerçekleştiği eğitimin ardından katılımcılara yönelik 10 soruluk kısa sınav yapılarak eğitim sona erdi.

Haber Tarihi : 27/12/2019
Haber Medya
Paylaş