Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten ve çoğunluğunu ısıtma, soğutma ve mekanik tesisat sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinin oluşturduğu 7. Meslek Komitesi tarafından, “Buhar Tesisat Teknolojileri” konulu eğitim düzenlendi.

SATSO Toplantı Salonu’nda Max Wal Bölge Satış Müdürü Mustafa Girgin gözetiminde gerçekleştiren eğitime, SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 7. Meslek Komitesi Başkanı Emre Şahin ile komite üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Söz konusu eğitimde; endüstride buhar kullanımı, enerji verimliliği, buhar kalitesi, buhar üretimi ve dağıtımı konularında katılımcılara bilgi veren Mustafa Girgin, “Buhar hattında boru seçimi ve basıncın borular üzerinde etkisi çok önemlidir ki, boru çaplarının doğru seçilmesi de buna dahildir. Bizlerin mottosu her zamanda az buhar gücü ile çok iş yapabilmektir. Buhar tesisatında işimizin en iyisini yapmalıyız.” diye konuştu.

Eğitimin devamında eğitmen tarafından ısı merkezi ve ekipmanları, kondenstop çeşitleri ile buhar tesisatı açısından önemi gibi birçok konuda da detaylı bilgi aktardı.

Haber Tarihi : 27/12/2019
Haber Medya
Paylaş