Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten, Isıtma, Soğutma ve Mekanik Tesisat sektöründe faaliyet gösteren üye firma temsilcilerinin oluşturduğu 7. Meslek Komitesi ile Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Söz konusu protokol ile SATSO 7. Meslek Komitesi üyeleri tarafından Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerinde bulunan okulların sıhhi, kalorifer ve doğalgaz tesisat arızaları bedelsiz yapılacak.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen protokol törenine Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 7. Meslek Komitesi Başkanı Emre Şahin, Komite Üyesi Ali Candan, Komite Yedek Üyeleri; Hayrettin Uçkaç, Aykut İskender, Mutlu Aydın ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç iştirak etti.

Protokol töreninde konuşan SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına kadar okullardaki eksiklikleri giderip öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için çalışacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Çatalbaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“SATSO 7. Meslek Komitesi olarak aylık olağan toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda eğitime katkı vermek amacıyla okulların kapalı olduğu 2 aylık süre zarfında okullarımızın sıhhi, kalorifer ve doğalgaz eksikliklerini gidermek için harekete geçmek istedik. Dört merkez ilçemizde bulunan okullarımızdaki eksiklik taleplerini alarak çalışmaya başlayacağız.

Eğitim ve öğretim kurumlarımızın fiziki yeterliliğine katkı sunacak olmak memnuniyet verici.  Okullarımızdaki eksikliklerin giderilmesi adına komite olarak elimizi taşın altına koymaktan onur duyuyoruz. Öğrenci kardeşlerimize staj, eğitim ve sosyal faaliyetler gibi birçok konuda destek olmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

SATSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Emre Şahin, ise  “ Gerçekleştirdiğimiz bu protokol ile devletimize, okullarımıza ve en önemlisi de eğitim gören öğrenci kardeşlerimize destek olmayı amaçlıyoruz.  Bu konuda çalışmalar gerçekleştirmek, destek olmak bizler için onurdur. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz şehrimizde eğitim anlamında çok güzel çalışmalar gerçekleştiriyor. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin sorunsuz bir şekilde eğitim görmesi adına yaptığımız bu çalışmada emeği geçen herkese komitemiz adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, SATSO 7. Meslek Komitesine vereceği desteklerden dolayı teşekkür etti. Durmuş konuşmasında şunlara yer verdi; “ SATSO 7. Meslek Komitesine bu büyük jestleri için tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Bizler bu işi önemsedik ve çalışmalarımıza başladık. Devletimiz her bakanlığa, müdürlüğe yatırım anlamında büyük destek oluyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yatırımlarımızın hepsini kullandık ve son 1 yıl içerisinde 11 adet okul inşaatı tamamladık. Pandemi sürecinde eğitim faaliyetlerini aksatmamaya özen gösterdik ve aynı zamanda binalarımızın güçlendirme çalışmalarına gerekli izinleri alarak aralıksız devam ettik.  

Güzel işlerin duyurulmasında maalesef çok cimri, olumsuzlukları aktarmada ise çok cömert davranıyoruz. Bu şehirde yapılan güzel işleri şehrimiz halkına duyurmak önem arz ediyor. İyi işlerin halkımız tarafından takdir edilmesi çok güzel bir şeydir. Yaklaşık 212 bin öğrencinin iyi şartlarda eğitim görmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İşbirliğinden dolayı SATSO bünyesinde faaliyet gösteren 7. Meslek Grubuna sektör temsilcilerine tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 25/6/2020
Haber Medya
Paylaş