Komite Başkanı Sayın Doğan TAY'ın komite başkanlığı'ndan istifa etmesi nedeni ile Komite üyeleri arasında yapılan seçim sonucu; Sayın Hüseyin BALTA' nın Komite Başkanlığına, sayın Tülin BAŞTÜRK' ün Komite Başkan yardımcılığına seçilmesine oy birliği ile karar verildi

Türk Patent Enstitüsüne bağlı olmayan kişi ve kurumların, ilimizde faaliyet gösteren Oda'mız üyelerine giderek Marka ve Patent konularında hizmet verdiklerini, ancak bu firmaların yetkisiz ve yeterli olmadıkları, oysa ilimizde marka ve patent işi yapan S.A.T.S.O. üyesi, "SAKARYA PATENT KALİTE VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ve GLOBAL PATENT MARKA MÜŞAVİRLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKET leri bulunmaktadır.
Adı geçen şirketler ile Oda'mız arasında, üyelerimize indirimli danışmanlık
(Marka ? Patent)  hizmeti verilmesi için sözleşme yapılması hususunun Yönetim Kuruluna arzına.

Komitemiz Başkan Yardımcısı sayın Tülin BAŞTÜRK' ün, Oda'mız 18. Meslek Komitesi (MİMARLIK, MÜHENDİSLİK FAALİYETLERİ VE İNŞAAT) ?nin, Temmuz/2009 ayında yapılacak olan komite toplantısına "Afet Yönetimi" başlıklı sunumunu yapmak üzere iştirak etmesine karar verilmiştir.

Komitemizin alt grubunda bulunan Temizlik ürünleri ticareti ve Endüstriyel Temizlik faaliyetlerinde hizmet veren üyelerimizin, Temmuz/2009 ayında yapılacak olan Meslek Komitesi toplantısına davet edilmesine ve konu ile ilgili Sayın Ekrem SEÇGİN' in görevlendirilmesine karar verilmiştir.

İlimizde hizmet vermekte olan Tapu Dairelerinde yaşanan eleman eksikliğinin giderilmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunulması hususunun Yönetim Kuruluna arzına.
Haber Tarihi : 4/8/2009
Paylaş