Sakarya Ekonomi Dergisi de öncesi bültenlere dayanan daha sonra dergi formunda değişim göstererek yayımlanmaya başlayan 22 yıldır her sayısı titizlikle hazırlanan ve SATSO’nun üyelere açılan penceresi olarak devam eden şehrin yayın organıdır.

Bir ekonomi dergisini yaşatmanın zorluğunu bir ekip çalışmasının çabası ile çıkan Sakaryalılık ruhunu yaşatmak bilinci ile aştık.

Sakarya Ekonomi Dergimiz de; bundan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetlerini anlatmak, Sakarya’da ekonominin nabzını tutmak, üyeleriyle iletişimini sürekli kılacak bir köprü olarak yayınlanmaya başladı. 22 yılda 100 sayı sektörlerden birçok ismin sesi oldu. Ekonomi ile ilgili, Sakarya ile ilgili gelişmelerin duyurulduğu, şehrin tanıtımının yapıldığı, iş dünyası ile SATSO arasında bir köprü görevini de üstlendi.

22 yıldır çizgisinden kalitesi ve erişilebilirliğinden ödün vermeden yayın hayatını sürdüren Sakarya Ekonomi Dergisi ekibi olarak gururluyuz.

İnsanların her bilgiye dijitalden ulaşmayı tercih ettiği bir çağda, biz de bu yönelim ve trendlere duyarsız kalmayarak basılı yayıncılığın yanı sıra dijitale de önem verdik. Dergimizi www.satso.org.tr adresimiz üzerinden online platformda da üyelerimizle buluşturuyoruz.

Yılda 4 defa yayınlanan dergimiz kamu kurum ve kuruluşlarına da basılı olarak iletiliyor.

22 yılda söyleşi ve röportajlarla iş dünyamızı tanıtmaya sektörel gelişmelerin rol modellerini sizlerle paylaşmaya her zaman özen gösterdik. Ayrıca, yayınladığımız makaleler ve araştırma yazılarıyla gelişmelerin yakından takip edilmesine aracılık ettik. Komite faaliyetlerimizi, meclis toplantılarımızı tüm şeffaflığı ve detayları ile sizlerle paylaştık. Girişimcilik öykülerimizle örneklerin çoğalmasına katkı sağladık. Bugüne kadar sayfalarımızda yer alarak bizleri onurlandırmış olan tüm isimlere bir kez daha teşekkür ederiz.

Her sayımızı çıkarırken ilk yayın heyecanı ile titizlikle hazırladığımız çalışmalarda üyelerimizden gelen önerileri de dikkate alarak kendimizi geliştirdik.

İlk sayımızdan bu yana üyelerimiz ve şehrimizin menfaatine çalışmalar yürüterek gündem oluşturmaya, çalışmalarımızı dergimiz aracılığı ile de anlatmaya, kılavuzluk etmeye, yanyana ilerlemeye gayret ettik bundan sonraki süreçlerimizde de hep birlikte devam etmeyi temenni ediyoruz.

100 sayılık yayın serüvenimizde dergimizin sizlere ulaşmasını sağlayan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz uhdesindeki tasarım ekibimiz, yayına hazırlayan kadromuz, genel sekreterlerimiz, yazı işleri müdürlerimiz ve özellikle yönetim kurulu başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, meclis başkanlarımız ve hepsi birbirinden değerli yayın kurulu üyelerimize katkıları, destekleri ve gayretleri için teşekkür ediyoruz. Yol bitmedi…

Yaşanan salgın sürecinde; hayatın belirsizliğinde, çoğu kez planların geçersizliğinde de olsa yaşam sevincimizi, bilgi ile ışığı sürekli kılma arzumuzla üretme ve çalışma hevesimizi duraksatmadan yola devam ediyoruz.