Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan; ASKON Sakarya Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu'na iştirak etti.

Genel Kurul; önceki dönem Sanayi ve Teknoloji Bakanı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Mustafa Varank, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Milletvekilleri, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın ve İl Protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel kurulda kürsüden gerçekleştirdiği konuşmasında Teknofest talebinde bulunan Başkan Altuğ, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Mustafa Varank’tan “Bütün ağırlığımı koyacağım” sözünü aldı.

Başkan Altuğ konuşmasında genel olarak şunları dile getirdi: "Sakarya geleceği karşılayan, rekabeti seven bir il ve biz üretimi merkezimize alarak gelişiyoruz. Önceki dönem Bakanımız Varank’ın da dediği gibi mevcut üretimi ve üretim alanlarını ikiye katlamak istiyoruz. Şehrimizin yüz ölçümünün yüzde 2'sini sanayiye kazandırmak istiyoruz. Hedefimiz ihracatta 20 milyar doları aşmaktır. Yanımızda Kocaeli gibi önemli bir üretim şehri ile komşuyuz. Sınırımızda bir havalimanımız mevcut ve kullanılmıyor. Burada bir TEKNOFEST yapılmasını talep ediyoruz. Böylelikle bölgemizin yerli ve milli ürünlerinin tanıtımı ve geliştirilmesine de katkı sunmuş oluruz. Şehrimizi yukarıya taşımak adına birçok şeyi düşünüyor ve kurguluyoruz. " dedi.

Haber Tarihi : 29/1/2024
HABER MEDYA
PAYLAŞ
Son Haberler ::