SATSO bünyesinde girişimci gençlere ve iş insanlarına yönelik faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, 2021 yılının son meclis toplantısını Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ başta olmak üzere kurul üyelerinin katıldığı Meclis Toplantısının divan kurulunda Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, TOBB Sakarya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz ve Başkan Yardımcısı Orhan Gazi Kılıçaslan ile Genel Sekreter Yardımcısı Elif Sarıoğlu yer aldı.

Açılış konuşmalarını yapan Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, “Genç Girişimcilerimizin varlığı ve gayretleri, girişimci adaylarına cesaret vermekte, fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda destek olmaktadır. Bu doğrultuda ilimize ve ekonomimize yeni girişimci adayları, yeni projeler ve iş fikirleri kazandırmalıyız. Zorlu dönemlerden çıkmanın yolu, girişimci fikirleri desteklemek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Yönetim kurulu olarak her zaman dile getirdiğimiz bir şey var: Sakarya’nın ve ülkemizin tükettiğinden fazla üreten bir konumda olmasıdır. Nitelikli ve teknolojik üretimlere ağırlık vermeliyiz. Sakarya ticaret ve sanayi odası olarak bizler de bu yönde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Üyelerimizin yapısını güncellemelerine destek oluyoruz. Genç girişimcilerimizin potansiyelinin farkına vararak cesaretli ve sürdürülebilir adımlar atmalarını, yeni proje önerilerini bekliyoruz. Ülkemizin ve ilimizin, bu süreçte yeni başarı hikayelerine ihtiyacı var. SATSO yönetim kurulu olarak her zaman girişimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Her zaman Sakarya’nın üreten bir şehir olduğunu belirtiyoruz. Bu şehir tükettiğinden daha fazla üretiyor ve bunun da tüm ülkeye yayılması gerekiyor. Gelecek yıllarda bunu başaracak, devamlılığını sağlayacak yegane unsur şimdiki genç girişimcilerimiz ve iş adamlarımız olacaktır.  Hemşehrilerimizin daha güzel ve refah bir Sakarya’da yaşaması için sizin gibi genç girişimcilere bu şehrin ihtiyacı var. Bu konuda şanslıyız. Üreten ve üretmeyi benimsemiş iş insanları, girişim ruhuyla kaynayan gençlerimiz var. Bu istek ve Sakarya’nın avantajlarını kullanarak daima yükseleceğinizi, bu şehre katkı sunacağınızı biliyorum. Çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Altuğ’un konuşmalarının ardından GGK İcra Komite Başkanı Mertcan Korkmaz ve Başkan Yardımcısı Orhan Gazi Kılıçaslan, kurulun 2021 faaliyetleri, projeleri ve 2022 hedefleri konusunda sunumlar eşliğinde katılımcılara bilgiler aktardılar.

Sunumun ardından Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Genç Girişimciler Kurulu Meclis Üyeleri sırasıyla söz alarak görüş ve önerilerini sundular.

Meclis Toplantısı dilek ve temenniler bölümünün ardından noktalandı.

 

Haber Tarihi : 24/12/2021
Haber Medya
Paylaş