Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komisyonu, Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural’a Valilik binasında ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarete Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar öncülük ederken Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge ve beraberinde komisyon üyeleri ile “Dünyayı Geziyorum Platformu” grubundan 2 gezgin de hazır bulundular.

Vali Yardımcısı Seldar Dural’a yeni görevinde başarılar dilekleriyle başlayan ortak görüşmede Sakarya’nın turizm potansiyelinin öne çıkarılması konusunda öneri ve düşünceler ile yeni fikirler paylaşılırken aynı zamanda SATSO Turizm Komisyonu’nun şehir bu amaca yönelik çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar SATSO’nun Topraktan Sofraya Kadın Eli Projesi, Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı Kitabı, Taraklı Fenerli Konak projeleri hakkında Vali Yardımcısına bilgiler verdi.

Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge ve komisyon üyeleri de, komisyonun gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ile birlikte Bisiklet Treni, Arifiye Kamp ve Karavan Alanı gibi gerçekleştirmeyi planladıkları hedefleri hakkında Vali Yardımcısına bilgiler verdiler.

Vali Yardımcısı Dural ise SATSO Heyetinin önemli ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtip yapılan çalışmaları takdir edere, “SATSO’nun şehrin her alanında, her kurum ve kuruluşuyla işbirliği içerisinde olması çok önemli bir durumdur. SATSO her yerde var, her yerde etkin olarak bulunuyor. Bugün de çok önemli bir toplantıya imza attık. Şehrimizin turizm alanında potansiyelini daha da fazla öne çıkaracak fikir birliği yaptık. Şubat ayının 2. haftasında EMİTT Fuarına katılacağız ve SATSO’da bu fuar katılımı için ciddi destekler gösterdi. Turizm Komisyonumuz ile daha çok işbirliği ve istişare içinde güzel çalışmalar yapılacağını düşünüyoruz.” dedi.

Toplantının sonunda Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge, “Dünyayı Geziyorum Platformu” üyesi olan iki gezgini katılımcılar ile tanıştırdı. Gezginler, Türkiye ve Sakarya hakkında olumlu görüşlerini ilettiler.

Haber Tarihi : 6/1/2022
Haber Medya
Paylaş