Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinin uluslararası pazarlarda rekabet gücünün giderek arttığı gözlemlenmekte, bu çerçevede birçok KOBİ de yurtdışında uygun pazarlar bulmaya dönük çalışmalar ve planlamalar yapmaktadır. KOBİ'lerdeki bu değişim talebine karşılık olarak, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), görev kapsamına giren 5 ildeki (Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova) ihracat yapma isteğinde olan firmaların veya halihazırda ihracat yapan ancak ihracat payını arttırmak isteyen firmaların dış ticarete ilişkin bilgilerini geliştirmek üzere, toplam 3 gün sürecek "Ücretsiz Sertifikalı Dış Ticaret Eğitimleri" bölge Odalarıyla işbirliği yaparak düzenlenmektedir.

Eğitimde, Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Yöntemleri - Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Dış ticarette Yazışma Teknikleri ve Uygulamaları, Dış Ticaret Sözleşmeleri ve uyulması gereken kurallar, Örneklerle Akreditif Açılma Süreci; Akreditif Okuma ve Uygulama, Uluslararası Ticari Belgeler, Kullanış Biçimleri ve Uygulamaları, İhracat Mevzuatı ve İhracatın Uygulamaları ile smülasyonu, Eximbank Kredilerinin Kullanılması, İhracatta Teklif Hazırlama, Fiyatlandırma // İhracatta Fiyatlandırma Stratejileri, Uluslararası Ticaretin Finansmanı, Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri (Genel Olarak) vb. konuları işlenmektedir.

04-05-06 Kasım 2013 ve 03-04-05 Aralık 2013 tarihlerinde SAKARYA SATSO binasında yapılacak ve 3 tam gün sürecek ücretsiz sertifikalı eğitimlerde her sınıf için kontenjanı 40 kişi ile sınırlı olup, başvurular değerlendirilerek eğitimlere katılacak kişiler belirlenecektir. 

Eğitim için başvuruları en geç son başvuru tarihine kadar online olarak http://www.marka.org.tr sitesinden veya http://disticaret.marka.org.tr/disticaretbasvuru.asp linkinden yapabilirsiniz.

İlgili üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla,

Uğur TIN
Genel SekreterİL
EĞİTİM TARİHLERİ
EĞİTİM YERİ
Son Başvuru Tarihi
SAKARYA    04-05-06 Kasım 2013 (toplam 3 gün)    Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası       31 Ekim 2013
SAKARYA 03-04-05 Aralık 2013 (toplam 3 gün) Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası    28 Kasım 2013

Paylaş