Sayın Üyemiz;

Türkiye ile İran arasında 10 yıldır müzakereleri süren Tercihli Ticaret Anlaşması 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Türkiye-İran Tercihli Ticaret Anlaşması ülkemizin Serbest Ticaret Anlaşmaları dışında taviz alış verişi yaptığı ilk anlaşmadır.  

Söz konusu Anlaşmanın temel amacı; iki ülke arasındaki tarifelerin indirilmesi ve tarife dışı engeller ile tarife benzeri engellerin ortadan kaldırılması, iki ülke arasında adil rekabet koşullarının oluşturulması, güvenli ve öngörülebilir bir ortam tesis edilmesi ve ticaretin çeşitlendirilmesi suretiyle ülkemiz ile İran arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve teşvik edilmesidir.

Yaşanan bu gelişmeler neticesinde, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Ekonomi Bakanlığı Ülke Masaları ve Türk - İran Sanayicileri ve İşadamları Derneği ortak organizasyonuyla 16.05.2016 Pazartesi günü saat 14:30 SATSO Meclis Salonunda İran Ülke Paneli gerçekleştirilecektir.

Sakarya Ticaret Odası olarak ihracatta stratejik hedeflerimizin gerçekleşebilmesi amacıyla, İran’la mevcut durumda ticari ilişkileri bulunan ya da bundan sonraki süreçte İran'la ticari ilişkiler kurmayı planlayan üyelerimizin, İran Pazarı hakkında detaylı bilgi edinebilecekleri toplantıya iştirak etmeleri önem arzetmektedir.

Saygılarımızla,

Yiğit ATEŞ
Genel Sekreter

 

PROGRAM:

14:30-15:00 - Açılış Konuşmaları

15:00-15:45 - 1. Oturum
Oğuzhan KÖKOSMANLI
T.C. Ekonomi Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü
Ülke Masaları II Dairesi

15:45-16:00 - Ara

16:00-16:30 - 2. Oturum
Hamid KİAN
Türk – İran Sanayicileri ve İşadamları Derneği Genel Koordinatörü

16:30-        - Soru - Cevap
17:00-        - Kokteyl

 
Davetiyeye ulaşmak için tıklayınız.
 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın tüm duyurularına ulaşmak için tıklayınız.


[{HTMLVIEW}]

[{UNSUBSCRIBE}]

 
Paylaş