Sayın Üyemiz;

Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi (UPEP), Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ve Sakarya Üniversitesi tarafından; Sakarya Üniversite'sinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Odamız üyesi firmalarda staj yapmaları amacıyla geliştirilmiş bir projedir.

Proje kapsamında yapılacak eşleştirmeler ile üyelerimiz; birden fazla yabancı dil bilen öğrenciler sayesinde global pazarlar, tedarikçiler veya partnerler bulmaları yeni pazarlara ulaşma ve/veya var olan pazarlarını genişletme, yurtdışı ziyaretlerinde ve yurtiçi alım heyetleri görüşmelerinde iletişim elde etmeleri sağlanmış olacaktır.

Projenin bir başka çıktısı da öğrencilerin, buradaki eğitimlerinin ardından kendi ülkelerinde Türkiye'nin gönüllü ticaret elçisi olmalarının da sağlanmasıdır.

Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bu projeye dâhil olabilirler. Yabancı öğrenci stajyer talebinizi https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScX_ivv7D4ypu75O3l6E9EUC02R3WVxYbDRto4-QXHR2DXZig/viewform linkinden yapabilirsiniz.

Proje broşürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Elif Sarıoğlu 0264 8883032 arayabilirsiniz

Saygılarımızla,
 

Teyfik ÖZTÜRK
Genel Sekreter

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın tüm duyurularına ulaşmak için tıklayınız.

 

[{HTMLVIEW}]

[{UNSUBSCRIBE}]

Paylaş