SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer Acan ile komisyon üyeleri Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya ziyarette bulundu.

Ziyarette Sakarya’nın çevre sorunlarının ve bu sorunların giderilmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.

SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Mehmet Tuncer Acan, Sakarya’nın çevre problemlerini en aza indirgemek için çalıştıklarını ve bu nedenle Sakarya’da sosyal sorumluluklara verdiği önemle bilinen Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Tuncer Açan, “ SATSO Çevre Komisyonu olarak Yönetim Kurulumuzun da desteği ile ilimizde çevre bilincini pekiştirmek ve çevresel konular ile ve şehircilik anlayışında ilgi uyandırmak adına çalışmalar yürütüyoruz. Çevre gönüllüleri ile beraber daha nice projelerle çevreye katkı sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Söz konusu ziyarette özellikle Sakarya Nehri’nin korunması ve olası çevresel tehlikelere karşı önlemler alınması da dile getirildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Çevre konusunda hassasiyetimiz çok yüksek.  Arifiye Belediyesi olarak işbirliğine hazırız.” dedi.     

 

 

 

Haber Tarihi : 3/5/2019
Haber Medya
Paylaş