Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi (UPEP), Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından; Sakarya Üniversite ’sinde ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 'nde
eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Odamız üyesi firmalarda staj yapmaları amacıyla geliştirilmiş bir projedir.

Proje kapsamında yapılacak eşleştirmeler ile üyelerimiz; birden fazla yabancı dil bilen öğrenciler sayesinde global pazarlar, tedarikçiler veya partnerler bulmaları yeni pazarlara ulaşma ve/veya var olan pazarlarını genişletme, yurtdışı ziyaretlerinde ve yurtiçi alım heyetleri görüşmelerinde iletişim elde etmeleri sağlanmış olacaktır.

Projenin bir başka çıktısı da öğrencilerin, buradaki eğitimlerinin ardından kendi ülkelerinde Türkiye'nin gönüllü ticaret elçisi olmalarının da sağlanmasıdır. Sakarya Üniversitesi'nde ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 'nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bu projeye dâhil olabilirler.

Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesinin ortaklarından Sakarya Üniversitesi' nin proje sayfasına upep.sakarya.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi (UPEP) tanıtım videosuna aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/OttNpO6Itcw
PROJE MEDYA