Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu iklimlendirme sistemleri ve sıhhi tesisatçıların oluşturduğu 7. Meslek Komitesi üyelerine yönelik çeşitli faaliyetler düzenleyerek iletişimi sürekli kılmayı hedefliyor.

AGDAŞ ziyareti

Bu doğrultuda 2018-2021 dönemi yeni seçilen meslek komitesi asil ve yedek üyelerinin katılımıyla AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir’i ziyaret ederek iş birliği ve ortak proje çalışmalarının artarak devam etmesi temennisinde bulundular.

İSG eğitimi

İklimlendirme sistemleri ve sıhhi tesisatçıların oluşturduğu 7. Meslek Komitesi ayrıca, “ İş Kazaları İşverenin Yükümlülüğü ve Risk Değerlendirmesi” konularında drama etkinliği iş sağlığı ve güvenliği uzmanı tarafından eğitimi düzenlediler. İş sağlığı güvenliği uzmanı tarafından üyelere yönelik verilen eğitimde vakalar canlandırılarak iş sağlığı güveliğinin önemi vurgulandı.

Mesleki Yeterlilik Sınavları

Komite çalışmaları kapsamında mesleki yeterlilik sınavlarının SATSO çatısı altında düzenlenmesini de sağlayan Komite üyeleri GAZMER firması tarafından  Dogalgaz Çelik Boru Kaynakçı, Polietilen Kaynakçı, Dogalgaz İç Tesisat Mühendislik ve Endüstriyel Mühendislik konularında eğitimleri organize etti.

 

Haber Tarihi : 1/6/2018
Haber Medya
Paylaş