KARAR:1

Yaklaşmakta olan eğitim ve öğretim sezonuna yönelik Meslek Komitesinde yer alan Kitap ve Kırtasiyeciler Grubu olarak yaptığımız toplantıda, şehrimizde bulunan sorunlar konuşuldu. Odamıza kayıtlı olan Kitap ve Kırtasiyeciler olarak şehrin alışverişinin şehirden yapılmasıyla ilgili ortak karar alındı. Bunun için Eylül ayının başında şehri bilinçlendirmek adına medya ve basında programlar düzenlemek, haber yapmak, kamu spotları yayınlamak konularında fikir birliğine varıldı.

Şifremiz 54 sloganıyla şehrin aidiyet duygusunu hareketlendirmeye çalıştırdığımız bu günlerde şehrin esnaflarına soluk aldırabileceğini düşünmekteyiz. Sakaryalının alışverişi Sakarya’dan yapılmalıdır.09.08.2018/06

 

 

KARAR:2

Kitap ve kırtasiyecilerin aynı meslek grubunda olmayan ve sadece sezonlarda ürün satmak ile başka meslek gruplarının da bu sektördeki ürünleri pazarladıkları tespit olunmuştur.(Kasapların, pazarcıların defter ve çanta satması gibi)  Halkın sağlığını direkt olarak etkileyen herhangi bir lisans veya sağlık raporu olmayan ürünlerin satıldığı tespit edilmiştir. Bu sebeple gerekli mercilerin bu konuyla ilgili dikkatinin çekilmesine karar verilmiştir.

Önceliğimiz geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı olmalıdır.09.08.2018/06

 

 

KARAR:3

Meslek grubumuz ile ilgili genel sorunlar tartışıldı.09.08.2018/06

 

KARAR:4

            Dilek ve temenniler dinlendi.09.08.2018/06
Haber Tarihi : 31/8/2018
Paylaş